Zdjęcie z rekwizytem.

Rekwizytem nazwę dosłownie wszystko co znajduje się wokół nas.
Każda rzecz, którą możemy wziąć do ręki, lub na której możemy usiąść, którą możemy pokazać. Tak jak w teatrze, tak też w fotografii rekwizyt odgrywa znaczącą rolę.
Jeśli chodzi o fotografię, a szczególnie o tą, w której pracują modelki, rekwizyt będziemy stosować w głównie dwa sposoby.

Pierwszy to ten, w którym użyty przedmiot służy nam do urozmaicenia zdjęcia, na którym jesteśmy . Wtedy przedmiot, którego użyjemy będzie jedynie tłem fotografii. Czymś co podkreśla modelkę, wysuwa ją na pierwszy plan, sprawia, że zdjęcie jest bardziej estetyczne i ciekawsze.

Drugim sposobem pracy z rekwizytem to ten, kiedy to rekwizyt staje się numerem jeden.
Praca modelki w uproszczeniu mówiąc, polega na tym, aby zaprezentować jakiś towar.
Wasza uroda i sposób w jaki pozujecie do zdjęć, ma zachęcić potencjalnych klientów do kupna sukienki, perfum , biżuterii, domu, samochodu itd. itp. Dlatego ważne jest, aby umieć wykorzystać siebie, swoją sylwetkę, postawę do jak najlepszej prezentacji przedmiotu, który de facto sprzedajecie.
Każdy przedmiot na zdjęciu zmienia je i dodaje do niego jakąś opowieść. Jeśli chcemy, aby nasze fotografie były ciekawe i zapadały w pamięć, warto zaprzyjaźnić się z przedmiotami i wykorzystywać w naszych aranżacjach do zdjęć. Najłatwiejszym sposobem, aby dobrać odpowiedni rekwizyt jest stworzenie historii, którą chcemy przekazać przez nasze zdjęcia. Nie “cykajmy” pięciuset fotek bez znaczenia, zróbmy za to kilkanaście naprawdę dobrych zdjęć.
W przypadku modelek dobre zdjęcie to też takie, po którym zostanie zapamiętana. Pamiętajcie, że wszystko co robicie firmujecie swoją twarzą, dlatego warto postarać się, aby brać udział w sesjach ciekawych , nurtujących i zapadających w pamięć, ale z dobrymi emocjami.

Stając więc przed aparatem zamieńcie się w aktorki. Waszym zadaniem jest przyciągnięcie wzroku widza i zachwycenie publiczności. Ciekawa opowieść zilustrowana za pomącą dobrze technicznie wykonanych zdjęć z pewnością pomoże Wam uzyskać sukces.
Kiedy mamy już historię łatwiej możemy dobrać przedmiot , który pomoże nam zaprosić widza do naszego świata. Właściwie możemy wykorzystać wszystko, każdą rzecz , która jest w naszym otoczeniu. Wszystko zależy od tego czego dotyczą zdjęcia. Jeśli tworzymy jakąś historię to stwórzmy do niej listę skojarzeń, to ułatwi nam dobranie odpowiednich przedmiotów. Przygotowując się do sesji warto wcześniej zbierać rekwizyty pasujące do jej tematu. Jeżeli sesja dotyczy jakiś konkretnych wydarzeń lub np. okresu historycznego przeglądnijmy zdjęcia wtedy wykonane, poznajmy bliżej to co chcemy zaprezentować.

Jeśli mogę Wam konkretniej podpowiedzieć to zachęcam do wykorzystywania wszelakich kapeluszy, masek, sukienek z różnych okresów, piór , boa, wachlarzy, parasolek, balonów nawet tych z kramów na odpuście, papierośnic, rękawiczek, rajstop, biżuterii, która jak wszystkie wiecie bardzo zmienia oblicze kobiety. Pamiętajcie też o makijażu, który również pomoże Wam przenieść się w wymyśloną historię lub epokę.
Pamiętajcie, ze ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia !

Dodaj komentarz