Portfolio początkującej modelki.

Portfolio – to zbiór fotografii (czasami też np. filmów), które prezentują modelkę.

Doświadczone modelki budują portfolio w miarę pozyskiwania nowych zleceń, wykonywania kolejnych sesji zdjęciowych.

Początkujące modelki, oraz aktorzy i aktorki muszą zainwestować w fotografie, które będą mogli zanieść do agencji lub pokazać podczas castingu, przesłuchania czy konkursu.

Od osób początkujących nikt nie oczekuje wielu profesjonalnych zdjęć w różnych stylizacjach. Najpierw należy wykonać tzw. polaroidy, czyli proste zdjęcia ukazujące sylwetkę i twarz bez makijażu, najlepiej w bieliźnie lub kostiumie kąpielowym. Wykona je większość fotografów lub możesz je spróbować wykonać sama. Potrzebujesz aparatu, osoby, która wykona zdjęcia, gładkiego tła (np. biała lub szara ściana) oraz światła, w domowych warunkach najlepsze będzie światło dzienne (z okna). Takie zdjęcia można też spróbować wykonać w plenerze. Jednak jeśli masz możliwość to skorzystaj z usług doświadczonego fotografa, unikniesz nieudanych prób i zdjęć, na których wyjdziesz niekorzystnie.

Niektóre agencje wymagają zdjęć zwanych “testami”. To zbiór fotografii modelki w prostej stylizacji na gładkim tle. Nie są to fotografie artystyczne, wymagające poświęcenia czasu i środków, jednak powinny być wykonane profesjonalnie, w studio, w atrakcyjnym wnętrzu lub w plenerze.
Testy możesz zamówić u dowolnego fotografa. Zdjęcia warto wykonać w kilku stylizacjach, np. w eleganckiej sukience, w dżinsach oraz w stroju kąpielowym.

Portfolio mogą stanowić zdjęcia cyfrowe, które wyślesz e-mailem lub zamieścisz na swojej stronie WWW. Ale mile widziane jest portfolio papierowe czyli zestaw odbitek, (w formacie A4) najlepiej złożonych w albumie lub wydrukowanych w fotoksiążce. Na początek wystarczy Ci album z kilkunastoma interesującymi portretami i zdjęciami sylwetki. Kiedy Twoje portfolio zapełni się fantastycznymi fotografiami, wówczas warto pomyśleć o profesjonalnej fotoksiążce (dość wysoki koszt), która zachwyci organizatorów castingów i pracowników agencji modelek oraz klientów.

Dodaj komentarz