Pierwsza sesja – jak się przygotować?

Modelki przeważnie nie wiedzą co zabrać i jak się przygotować do pierwszej sesji. W zasadzie każda sesja wygląda nieco inaczej i należy być właściwie przygotowaną do wszystkich kolejnych projektów fotograficznych.

 

Dowiedz się wcześniej co powinnaś zabrać, jakie ubrania, buty i dodatki są potrzebne. Nie warto zabierać całej walizki ubrań. W studio nie będzie czasu na przeglądanie Twoich rzeczy.

 

 

O czym poza tym warto wiedzieć?

  • Zadbaj o włosy, powinny być zdrowe, lśniące i mieć naturalny wygląd (o tym, że muszą być czyste nie trzeba wspominać). Odrosty dyskwalifikują Cię jako modelkę.
  • Paznokcie nie powinny być zbyt długie. Nie jest wskazany intensywny kolor paznokci, najlepszy będzie lakier bezbarwny. Jeśli masz kontakt z wizażystką lub stylistką, która będzie uczestniczyła w sesji – poproś ją o radę.
  • Musisz być wyspana. Efekty zarwanej nocy będą widoczne na twarzy. Przed sesją zrezygnuj z imprez i alkoholu.
  • Jeśli będziesz pozować nago lub w bieliźnie, zadbaj o ciało, sprawdź czy nie ma zbędnych włosków lub krostek. Zadbaj o stopy, zwłaszcza, jeśli mogą się pojawić obtarcia od butów.
  • W przypadku zdjęć z nagością nie zakładają przed sesją bielizny, która może zostawić ślady na skórze. Inaczej fotograf każe Ci rozebrać się i czekać, aż znikną odciśnięte ramiączka.
  • Kolczyk w pępku jest dobrym pomysłem tylko na dyskotece. Modelka nie powinna mieć takich ozdób, zwłaszcza, że przekłucia się potem widoczne. Chyba, że akurat kolczyki pasują do tematu sesji.
  • Sprawdź wcześniej jak dojechać na miejsce sesji. Bądź punktualnie! Czasami studio jest specjalnie wynajmowane na sesje i każda godzina wynajmu oraz godzina pracy fotografa i innych członków ekipy kosztuje.

Dodaj komentarz